Αγωνιστική δράση για το παιδικό και εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ που μπαίνει στην τελική φάση για τις ομάδες του Πανσερραϊκού και την θυγατρική ομάδα του Σερραϊκού συλλόγου ΑΕΣ.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG_5365-1-1024x682.jpeg)
Για το εφηβικό πρωταθλήμα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ που μπαίνει στην τελική του φάση, η θυγατρική ομάδα του Πανσερραϊκού, ΑΕΣ, θα αγωνιστεί το Σάββατο 13/4, στις 17:00, με την Προσοτσάνη, εκτός έδρας και χρειάζεται τη νίκη, στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει μέχρι τέλους στην πρώτη θέση, του ομίλου.
![](https://www.mgspanserraikos.gr/wp-content/uploads/2024/04/IMG_5366.jpeg)
Για την τελική φάση του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, η ομάδα του Πανσερραϊκού, θα αγωνιστεί την Κυριακή 14/4, στις 15:00, στην Κομοτηνή, κόντρα στον τοπικό ΓΑΣ, με τις δυο ομάδες να παραμένουν αήττητες, έχοντας απο δυο νίκες σε ισάριθμα ματς. Ο αγώνας είναι σημαντικός, καθώς ο νικητής, θα αποκτήσει σοβαρό προβάδισμα για την συνέχεια, της διοργάνωσης.