Ένα όμορφο σκηνικό έλαβε μέρος στον αγώνα του Πανσερραϊκού με τον Παναιτωλικό, με τον Πάμπλο Γκαρσία να αγκαλιάζει τον μικρό Γιάννη, τον οπαδό του ΠΑΟΚ.
![](https://serressport.gr/wp-content/uploads/2023/09/ANASTASIADIS-BAS-300x167.jpg)
Είναι πολλές φορές που οι αθλητές δείχνουν την ευαίσθητη πλευρά τους. Ο Πάμπλο Γκαρσία σήμερα (2/9) απέδειξε μία από αυτές τις περιπτώσεις. Ο Πανσερραϊκός με τον Παναιτωλικός έρχονται αντιμέτωποι στην Τούμπα και ο Ουρουγουανός προπονητής της ομάδας των Σερρών επέστρεψε στο γήπεδο του ΠΑΟΚ για πρώτη φορά μετά την αποχώρησή του από τον σύλλογο.
![](https://serressport.gr/wp-content/uploads/2023/09/image_6483441-1024x684.jpeg)
Κάπως έτσι στην Τούμπα βρέθηκε και ο μικρός Γιάννης, ο φίλος του «δικεφάλου» που βρίσκεται σε αναπηρικό αμαξίδιο, αντιμετωπίζοντας προβλήματα στην κίνησή του. Αυτό που δεν περίμενε ο μικρός Γιάννης ήταν η έκπληξη από τον Πάμπλο Γκαρσία.
![](https://serressport.gr/wp-content/uploads/2023/09/ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ_resize-300x300.jpg)
Ο πρώην τεχνικός του ΠΑΟΚ σε κάποιο σημείο πλησίασε τον οπαδό του «δικεφάλου» και αγκάλιασε αυτόν και τον πατέρα του, με τον δεύτερο να μην μπορεί να κρύψει τη χαρά του.