Super League 2: Άρχισε το πρωτάθλημα με ‘Χ’ στο Βέροια-ΠΑΟΚ Β’-Όλη η δράση του Σ/Κ

Έπειτα από πολλές αναβολές, προβλήματα και παλινωδίες, το πρωτάθλημα της Super League 2 άνοιξε -επιτέλους- την αυλαία, με το ματς της Βέροιας κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’ (1-1)

Η Βέροια κατάφερε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90+3′, να ισοφαρίσει τον ΠΑΟΚ Β’, με το τελικό σκορ του αγώνα να είναι το 1-1.  Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σκοράρουν και το σκορ του ημιχρόνου έμεινε στο 0-0. Στο 54′ λεπτό, ο Νιγριτινός Χατζηστραβός για τον ΠΑΟΚ Β’ σούταρε μέσα στην περιοχή και έκανε το 1-0.  Ο Τασιούλας ανέτρεψε τον Φασίδη μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής είδε την παράβαση και έδωσε πέναλτι στο 90+3 λεπτό. Ο Μπουόλι ευστόχησε στην εκτέλεση πέναλτι και έκανε το 1-1.

Βέροια (Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Παπαχρήστος, Στίκας, Μαραγκός (80′ Ιωάννου), Μπούζας (80′ Ισαακίδης), Μπλέτσας (58′ λ.τ Μπελεβώνης), Ορφανίδης (73′ Κατσούκης), Φασίδης, Μπουκουβάλας, Μπουόλι.

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (46′ Γιαξής), Τασιούρας, Κωττάς (64′ Μιχαηλίδης), Μορικέλι, Ουεντραόγκο, Νινούα, Μπράντονιτς (73′ Σπυράκος), Ρικάρντο, Χατζηστραβός (79′ Σπυρίδης), Πανίδης (64′ Γκορντεζιάνι).