Τεχνική Κολύμβηση: 6 Μετάλλια με την εκκίνηση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος o Πανσερραϊκός

Στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης χτυπάει η καρδιά της Τεχνικής Κολύμβησης το τετραήμερο 27 –30 Ιουλίου, καθώς διεξάγεται το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών και οι Πανελλήνιοι Αγώνες προαγωνιστικών.

Στους αγώνες μετέχουν 609 αθλητές από 36 σωματεία. Με τον Πανσερραϊκό μας, να έχει δυναμική παρουσία και να κάνει εντυπωσιακή εκκίνηση στις 2 πρώτες ημέρες, των αγώνων κατακτώντας 6 μετάλλια.

Την πρώτη μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κατηγοριών, η ομάδα μας, κατέκτησε 4 μετάλλια. Την πρώτη θέση κατέλαβαν ο Ραφαήλ Κόκκινος και η Αγγελική Κίδρα στα 50μ επιφάνεια, ενώ η Δήμητρα Λίγκα και ο Μάνος Κατιρτζογλου κατέκτησαν τις δεύτερες θέσεις στα 50μ διπλά πέδιλα και 50μ επιφάνεια, αντίστοιχα.

Οι επιτυχίες των αθλητών μας συνεχίστηκαν και την 2η μέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος κατηγοριών Τεχνικής Κολύμβησης, με την Αγγελική Κίρδα να κατακτά 2ο χρυσό μετάλλιο και τον Μάνο Κατιρτζόγλου το χάλκινο στα 100μ. επιφάνεια.